Haberler







Erciyes Öğrencileri Somçelik Rafta

 


Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri fabrikamızı ziyaret ettiler.

 Yönetim Kurulu Başkanımız Levent Somtaş’ın mihmandarlığında fabrikamızda incelemelerde bulunan ve bilgilendirilen misafirler daha sonra idari binamızda ağırlandılar.

Levent Somtaş, ikramda bulunan öğrencilere tesisin temelinden bu güne yaşanan gelişmeleri, dikkat edilen hususlar ile yarınlara ilişkin öngörüleni paylaştı.

Etkinlikten duydukları memnuniyeti ifade eden misafirler. Birlikte çekilen hatıra fotoğrafından sonra firmamızdan uğurlandılar.




TPF Üyeleri Somçelik Rafta

 


TPF Üyeleri Somçelik Raf Fabrikası'nı Ziyaret Etti

Ekipman sektörünün önde gelen firmalarından Kayseri merkezli Somçelik Raf, dün YZB 2012 tanıtım etkinliği için kente gelen TPF üyelerini ağırladı

Somçelik Raf 15 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 23 metrekare alan üzerine kurulu tesisi, Türkiye Perakendeciler Federasyonu üyelerini ağırladı. TPF üyeleri sektör açısından örnek gösterilecek tesisteki üretim süreçleriyle ilgili bilgi aldı ve ürünleri inceledi.

Somçelik Raf Genel Müdürü Levent Somtaş, TPF üyelerini misafir etmekten gurur duyduklarını belirterek şunları aktardı:

"Geçmişten gelen tecrübelerini temel alarak kurumsallaşmalarını gerçekleştirebilen, sürdürülebilir yenileşme ve gelişmeyi sağlayabilen, yerel üretici ve tedarikçilerin de gelişimine vesile olan,  ülke ekonomisine ve istihdam problemine katkılarda bulunan yerli zincirlerimizin temsilcilerini ağırlamaktan mutluluk duyduk. Yerli bir firma olarak onların başarılı olmasını gönülden destekliyoruz. Bu yıl gerçekleştirilecek YZB 2012'de de Somçelik Raf olarak yerimizi alacağız. Organizasyonla ilgili TPF Yönetim Kurulu ve çalışanlarına başarılar diliyoruz".




Somçelik Raf Yeni Tesisini Açtı

 


Ekipman sektörünün önde gelen firmalarından Somçelik Raf, Market-(Mağaza Ekipmanları ve Depo Raf Sistemleri), 23 bin metkerare alan üzerine kurduğu yeni tesisini hizmete açtı.

Somçelik Raf, 2006 yılının sonlarında başladığı yeni tesisini bitirdi. Şu anda bir bölümü faaliyette olan ve yakında tamamıyla açılacak olan tesis, Türk firmalarının gelişimi adına gurur verici bir yatırım oldu.

2006 yılının sonunda başlamış olduğumuz yeni yatırım hamlemizin inşaata ilişkin kısmında 18 bin metrekaresi kapalı toplam 23 bin metrekare alan üzerine yeni tesisimizin inşa ve hizmete girme aşamalarını bitirdik.

Bu yeni üretim alanımızda en son teknolojiden istifade ederek Market, Mağaza ve Depolama için , raf, profil, pano raf üretme hattı ve boyahane tesisimizle, ek makine ve teçhizatlarla son derece güzel bir tesis olduğuna inanıyoruz. Ayrıca ürün çeşitlendirmemize çok büyük katkısı olacağını düşündüğümüz çok fonksiyonlu lazer kesim servisimiz de faaliyete girdi. 

Dünya ve Türkiye ekonomisinin şu anki durumu göz önünde bulundurulduğunda yüksek maliyetli bir yatırım olduğunu ancak bunun miktar ve kalite yönünden yüksek üretimi gerçekleştirmemize vesile olacağını düşünüyoruz.

Birkaç ay içinde yeni üretim tesislerine metal raf ve aksesuarları ile ilgili bölümlerimiz tamamen taşınmış ve mevcut üretim alanımız ise ahşap ve tel ürünlerimiz için tahsis edilmiş olacaktır. Böylece ahşap ve tel ürünlerimizin daha geniş bir alanda ve yenilenmiş teknolojisi ile kalite ve miktar yönünden yüksek üretim yapılması gerçekleşecektir.




Somçelik Raf Yerel Zincirler Buluşuyor da

 


Somçelik Raf  Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Somtaş Yerel Zincirler Buluşuyor 2012 organizasyonuyla ilgili şunları söyledi:

Market Ekipmanları, Mağaza Ekipmanları, Depo Raf Sistemleri sektörünün son yıllarda başarılı çalışmalarda bulunduğunu, performansını sürekli ve arttırarak devam ettirdiğini görüyoruz. Bir organizasyon çatısı altında olmalarını hem kendileri hem tedarikçileri açısından faydalı buluyoruz. Geçmişten gelen tecrübelerini temel alarak kurumsallaşmalarını gerçekleştirebilen, sürdürülebilir yenileşme ve gelişmeyi sağlayabilen, yerel üretici ve tedarikçilerin de gelişimine vesile olan,  ülke ekonomisine ve istihdam problemine katkılarda bulunan sektör bize de memnuniyet vermektedir. 

Yerel Zincirler Buluşuyor 2012’de Sektörün çok büyük bölümünün bir araya gelecek olması, sorunların ve çözüm önerilerinin konuşulacak olması, sağlam ve sürekli irtibatlı olduğumuz müşterilerimizin yanı sıra sektörün diğer temsilcileri ile de tanışmaya ve kendimizi tanıtmaya vesile olacağını düşünüyoruz.

Yerel zincirlerin ülkemizde daha güçlenmesi ve dışa açılma imkan ve şartlarını oluşturması en büyük temennimizdir. Bunun sosyal ve ekonomik tesirleri de hem bu işletmeler hem de ülkemiz için çok olumlu olacaktır diye düşünüyoruz. En büyük sevincimiz ise, sektörün kendi içindeki irtibatı bir çatı altında toplanarak kuvvetlenmeleri, birbirlerinin birikimlerinden faydalanmaları yolunda aldıkları yolu görmüş olmaktır.